Всесвітньому дню вишиванки – 15 років!

Асоціація експертів зі сталого розвитку підписала Меморандум про співпрацю із ГО “Всесвітній день вишиванки” задля привернення уваги до сталого культурного розвитку світової спільноти.

Ювілейний рік Всесвітнього дня вишиванки присвячений українській народній музиці та проблемам вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком.

Як пов’язані культурна спадщина та екологія? Насправді взаємопроникливо. Коли певна територія стає непридатною для життя, з часом зникає і вся місцева культура, яка століттями створювалася предками.

“У 15-й день народження свята ми вирішили виокремити не одну, а дві теми: Відродження традиційної української музики та проблеми екології (висихання річок, вирубка лісів, забруднення пластиком). Сталий розвиток, безумовно, одна із ключових, – каже Леся Воронюк, засновниця свята. Культурний сектор не може бути осторонь глобальних викликів, які нині має людство. Спільно з Асоціацію сталого розвитку ми вперше показуємо взаємозв’язок збереження довкілля та культурної спадщини».

Протягом останніх десятиліть в Україні висохло близько 10 тисяч річок. Це означає, що більше не використовуються їхні старовинні назви, зникають з ужитку пісні, казки, легенди, повязані з цими річками. Вирубування лісів загрожує не лише затопленням цілих регіонів, а й, змушуючи жителів постійно відновлювати втрачене, «вимиває» багатство місцевих традицій та звичаїв.

Надмірне використання пластику нав’язує прості швидкі побутові рішення, створюючи споживацьке суспільство, яке все менше схильне заглиблюватися в культуру та історію, а також бути відповідальним за майбутнє.

Цього року День вишиванки відбуватиметься у форматі Дня вуличної етномузики. На величезній кількості локацій (площі, парки, пішохідні вулиці) гратимуть традиційні музики (кобзарі, лірники, сопілкарі, трембітарі, дримбарі, цимбалісти тощо).

Перегляньте промо тут: Всесвітній день вишиванки

Запрошуємо усі зацікавлені сторони підтримати проект!
Контакти для зв’язку:
https://www.facebook.com/lesiavoroniuk

Join us

Please, fill the form below and we'll get in touch with you.

    MembershipPartnership

    Top