Зменшення витрат води, збереження ресурсів і розвиток громад: як українські агрохолдинги сприяють сталому розвитку

27 жовтня відбувся другий вебінар «Сталий розвиток компаній: історії успіху країн Східної Європи та Середньої Азії» серії Ukrainian Agribusiness Sustainability Webinar Series від Нідерландського банку FMO та консалтингової компанії AVGroup. На онлайн-захід зареєструвалося 210 учасників із 35 країн світу!

Про екологічний та соціальний підхід у розвитку компанії розповіли Юлія Берещенко, IR-директорка агрохолдингу Астарта-Київ та Вікторія Нагірняк, керівниця відділу корпоративної соціальної відповідальності агрохолдингу МХП. Репутаційні переваги складання нефінансової звітності розкрила Маргарита Лисенкова, менеджерка програм Глобальної ініціативи зі звітності, GRI. Вебінар модерувала Аліна Соколенко, керівна партнерка консалтингової компанії AVGroup, голова правління Асоціації експертів зі сталого розвитку.

«Соціально-екологічний підхід стимулює розвиток Астарти вже багато років, — розповідає Юлія Берещенко. — Стратегічні програми (Water Management, Program on Energy efficiency, Implementation of BAT, Waste Minimization Program та ін.), які ми реалізуємо і про які регулярно звітуємо перед стейкхолдерами за стандартами GRI та UN Global Compact, мають комплексний і стійкий ефект: це і скорочення витрат води та енергоресурсів, і покращення умов праці та якості продукції, і зменшення впливу на довкілля.

Значущість ESG в бізнесі підтверджує і те, що топ-менеджмент компаній приймає рішення, враховуючи політики та ризики в екологічній, соціальній та управлінській сферах. В Астарті ми теж підняли статус ESG на найвищий рівень: на початку року в Раді директорів холдингу був створений спеціальний наглядовий ESG-комітет».

«МХП має 17-річну історію взаємодії з міжнародними інвесторами, кредиторами та донорами, ми досконало знаємо їхні вимоги до сталого розвитку компаній, — каже Вікторія Нагірняк. — За роки партнерства компанії з громадами ми пройшли шлях від забезпечення всеможливих «дайте» до навчальних програм з написання якісних проєктів. Тільки у 2020 році ми провели два форуми і шість вебінарів з проєктного менеджменту, а також реалізували всеукраїнський грантовий конкурс, у результаті якого отримали більше 200 актуальних проєктів, які будемо співфінансувати.

Спільно з БФ «МХП — Громаді» створено вісім постійно діючих соціальних та екологічних програм. Cаме КСВ допомагає компанії змінювати Україну на краще. Впевнена, що наш досвід буде корисним не тільки для українського бізнесу, а й країн Східної Європи».

«Попит на нефінансову звітність постійно зростає і GRI є лідером цього напрямку, — підсумовує Маргарита Лисенкова. —
На жаль, країни СНД поки що не показують великого попиту на стандарти GRI та нефінансову звітність в цілому. Як тільки ми побачимо позитивну динаміку, є вірогідність випуску офіційної версій стандартів на східноєвропейських мовах. Стандарти GRI та SDG (Цілі сталого розвитку ООН) дуже добре доповнюють один одного».

Наступний вебінар «Вплив зміни клімату на агросектор» відбудеться 8 грудня. Реєстрація тут.

Серія вебінарів — це частина проєкту ECA Sustainability Hub: Community of Practice, мета якого підвищити рівень знань у сфері сталого розвитку та «зеленого» фінансування для агробізнесу на території країн Східної Європи та Середньої Азії.

Це спільна ініціатива Нідерландського банку, FMO, української консалтингової компанії у сфері сталого розвитку AVGroup та Асоціації експертів зі сталого розвитку (ASDE).

Проєкт також реалізовується за підтримки інформаційних партнерів: Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Посольства України в Нідерландах, Глобального договору ООН (Україна), Києво-Могилянської бізнес-школи, колективного ділового медіа «Бізнес», Американської торговельної палати в Україні, Професійної Асоціації корпоративного управління, Шведської бізнес-асоціації та інших .

Ексклюзивний медіа-партер: Mind.

Приєднатися

Заповніть, будь ласка, форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

    ЧленствоПартнерство

    Top